چاقو شناسی! راهنمای کامل خرید چاقوی آشپزخانه

راهنمای خرید
سرویس چاقوی آشپزخانه

مهم‌ترین ابزار در آشپزی چاقوی آشپزخانه است. چه سرآشپز یک رستوران ستاره‌دار باشید و چه کسی که برای اولین بار می‌خواهد آشپزی را تجربه کند، برای آشپزی به چاقوی مناسب نیاز دارید. فراموش نکنید که هر کاری چاقو مخصوص به خود را می‌خواهد پس باید چاقوها را بشناسید. قبل از انتخاب چاقو، باید بدانید کدام چاقو برای چه کاری مناسب تر است.

سرویس چاقو

اگر بودجه شما محدود است و امکان خرید سرویس کارد و ابزار آشپزی را ندارید، بهتر است به جای خرید ست چاقو، چاقوهای تک را تهیه کنید. اگر قصد خرید ست کارد آشپزخانه را دارید، به  چاقوهایی در این ست وجود دارند توجه کنید. شما می‌توانید بهترین سرویس کارد و ابزار آشپزی و چاقو تک را، از وب سایت مس و تس با قیمت مناسب و کیفیت بالا تهیه کنید.

کدام  چاقو ها را باید در آشپزخانه داشته باشیم؟

چاقوی سرآشپز، چاقوی برش، چاقوی چندکاره و چاقوی دندانه‌ دار، چهار چاقوی ضروری آشپزخانه هستند. با این چاقوها می‌توانید بیشتر کارها را در آشپزخانه انجام دهید و کارتان راه می‌افتد. شما باید ست چاقو آشپزخانه یا چاقوی تک را برحسب نیاز خود تهیه کنید ولی اگر بودجه‌ شما اجازه می‌دهد بد نیست اگر ابزار برش تخصصی‌ را نیز بخرید. می‌توانید انواع ابزار برش را از فروشگاه اینترنتی مس و تس تهیه کنید و از آشپزی لذت ببرید.

انواع چاقوی آشپزخانه چیست و برای چه کاری مناسب است؟

چاقوی سرآشپز

چاقوی سرآشپز یا چاقوی آشپزی در اندازه‌‌های مختلف عرضه می‌شود. اگر یک آشپز حرفه‌‌ای نیستید، بهتر است از انواع کوچک‌تر این چاقو که تیغه کوتاه‌‌تری دارند، استفاده کنید. این کارد آشپزخانه ی سنگین، بخش‌های سخت کار آشپزی را آسان می‌کند.

کارد آشپزخانه

از این نوع چاقوی آشپزخانه را برای انواع خرد کردن، برش دادن و ریز کردن استفاده می‌‌کنند. سنگین بودن این چاقو باعث می‌شود که با صرف کمترین نیرو قطعات بزرگ و قطور موادغذایی مثل گوشت، انواع سبزیجات، آناناس و هندوانه‌های بزرگ را به سادگی‌ برش دهید.

چاقوی برش

چاقوی آشپزی

چاقوی برش یا چاقوی چندکاره کوچک ، چاقویی بسیار پرکاربرد، خوش‌دست، کوچک و سبک است. این چاقوی آشپزخانه برای پوست کندن، خرد کردن و برش دادن موادغذایی کوچک مثل سیر مناسب است. از این چاقو به عنوان چاقوی میوه‌ آرایی نیز استفاده می‌شود. این چاقو در آشپزخانه خیلی به کارتان می‌آید.

چاقوی چندکاره

خرید ست چاقوی آشپزخانه

چاقوی چندکاره، چاقویی کوچک و سبک است و کاربرد بسیاری دارد. این چاقوی آشپزخانه کمی از چاقوی برش بزرگ‌تر است . بزرگ‌تر و سنگین‌تر بودن این چاقو برش دادن موادغذایی را راحت‌تر کرده و امکان خرد کردن موادغذایی بزرگ‌تر را فراهم می‌کند. این چاقو آشپزخانه برای خرد کردن مواد غذایی مانند خیار، سیب‌های بزرگ، خربزه، کدو، گوشت بدون استخوان، سیب‌زمینی و پیاز استفاده می‌شود.

چاقوی برش با تیغه گرد

کارد آشپزی

چاقوی برش با تیغه گرد یا چاقوی گرد بسیار خوش‌دست است. به خاطر طراحی منحصر به فرد این چاقو، هنگام کار کردن با آن، به مچ فشار کمتری وارد می‌‌شود. این چاقوی آشپزخانه برای خرد کردن و ریز کردن سبزی‌ها مناسب است.

چاقوی دندانه‌ دار

چاقوی دندانه‌ دار با لبه تیز و دندانه‌ های ریز خود، کاربردهای مختلفی دارد. از این چاقوی آشپزخانه برای برش دادن نان، کیک صبحانه، شیرینی‌های کوچک، میوه‌ و سبزیجاتی مثل گوجه‌فرنگی و ورقه کردن پنیر استفاده می‌شود. این چاقو به راحتی تیز نمی‌شود.

چاقو آشپزخانه

چاقوی برش نان

چاقوی برش نان یا چاقوی دندانه ‌دار بزرگ، لبه‌ی تیز و دندانه‌ های ریز دارد که برای بریدن نان کاربردی است. این چاقو نسبت به چاقوی دندانه دار کوچک، تیغه‌ی بلندتری دارد. این چاقوی آشپزخانه با تیغه بلند خود برای بریدن انواع نان و کیک مناسب است. دندانه های تیز این چاقو کمک می‌کنند که نان در هنگام برش خرد نشود و آسیب نبیند. سنگینی این کارد آشپزخانه میزان انرژی مصرفی شما را برای برش کم می‌کند.

ساطور

خرید سرویس چاقوی آشپزخانه

ساطور، تیغه‌ی پهن و سنگینی دارد که آن را برای خرد کردن، تکه‌ کردن و له کردن مواد غذایی مناسب می‌کند. بخش تیز و سنگین این چاقوی آشپزخانه برای برش دادن گوشت، میوه‌ها و سبزی‌های و خرد کردن استخوان استفاده می‌شود. قسمت پهن ساطور نیز برای شکستن استخوان و له کردن و نرم کردن گوشت مناسب است.

چاقوی سبزی خردکن

چاقوی سبزی خردکن شباهت زیادی به ساطور دارد ولی سبک‌تر است و تیغه‌ی آن نیز ارتفاع کمتری دارد. فرورفتگی‌های رو تیغه آن از چسبیدن موادغذایی به تیغه جلوگیری کرده و خرد کردن را آسان‌تر می‌کنند. این چاقوی آشپزخانه برای خرد کردن سبزی بسیار مناسب است.

چاقوی آشپزخانه

شما می‌توانید همه‌ی این چاقوهای آشپزی و انواع کارد و ابزار آشپزی را به صورت تک و یا ست چاقوی آشپزخانه از فروشگاه مس و تس تهیه کنید. مس و تس مرجع لوازم خانه و آشپزخانه با کیفیت است و تجربه‌ی خریدی آسان و مطمئن را تضمین می‌کند.

چاقو تیزکن چیست؟

بهترین چاقوی آشپزخانه نیز پس از مدتی استفاده کند می‌شود و شما نیاز دارید آن را نیز کنید. چاقو تیزکن‌های متفاوتی در بازار موجود هستند اما در بیشتر انواع ست چاقوی آشپزخانه یک چاقو تیزکن ساده هم قرار دارد. شما می‌توانید از چاقو تیزکن های مرغوب موجود در بازار استفاده کنید یا یک سرویس چاقوی آشپزخانه کامل تهیه کنید.

خرید چاقو آشپزخانه

شما باید از نوع تیغه چاقوی آشپزخانه خود و نحوه نگهداری آن آگاه باشبد. برخی از چاقوهای آشپزخانه به خاطر نوع تیغه‌ی خاص خود، به چاقو تیزکن مخصوصی نیز احتیاج دارند.

نکات انتخاب و نگه داری چاقو:

  • در هنگام خرید کارد آشپزخانه از خوش‌دست بودن آن اطمینان حاصل کنید. چاقو را با در دست گرفتن آن امتحان کنید. مطمئن شوید کار کردن با آن برای شما راحت است.
  • هوشمندانه و با توجه به نیاز خود خرید کنید. ممکن است بعضی چاقوهای یک مجموعه چاقو هرگز استفاده نشوند.
  • چاقو آشپزخانه را در ماشین ظرف‌شویی قرار ندهید چرا که این کار باعث کند شدن تیغه‌ی چاقو می‌شود. پس چاقو را به صورت دستی، با آب ولرم و مایع شوینده بشویید و آن را برای مدت زمانی طولانی در آب نگذارید.
  • کارد آشپزخانه را بر اساس جنس تیغه بشناسید و آن‌ها تیز نگه دارید. چاقوهای تیز را همیشه در جای مطمئنی قرار دهید.
  • توجه داشته باشد که در هنگام استفاده‌، شستن و خشک کردن چاقو ایمنی را رعایت کنید تا از ایجاد بریدگی جلوگیری شود.

سرویس چاقوی آشپزخانه

خرید چاقوی آشپزخانه

چاقوهای آشپزخانه بسیار متنوع هستند و ما تلاش کردیم تا چاقوهای ضروری و مورد نیاز را در این مطلب به شما معرفی کنیم. حال که چاقوهای پر کاربرد را شناختید باید یک فروشنده معتبر و مطمئن پیدا کنید که تنوع محصولات بالایی داشته باشد. در این شرایط بهترین گزینه فروشگاه اینترنتی مس و تس است. انواع ست چاقو و چاقوی تک با قیمت مناسب و کیفیت بالا در سایت مس و تس موجود است.شما می‌توانید با اطمینان خاطر و با یک کلیک محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و آن را درب منزل تحویل بگیرید.