پاف چیست؟ کاربرد و راهنمای خرید پاف

راهنمای خرید
پاف

این روزها که طراحی دکوراسیون منزل به شکلی پیشرفته و مدرن انجام می‌شود، در این میان نام پاف زیاد شنیده می‌شود. پاف ها از کاربردهای زیادی برخوردار هستند و به‌جرئت می‌توان گفت که در هیچ خانه‌ای پاف ها بدون استفاده نخواهند بود. این حجم‌های نرم و دوست‌داشتنی درعین‌حال که کاربردی و مفید هستند، جلوه زیبایی به خانه می‌دهند و نمای جذابی دارند. همچنین این روزها پاف حصیری و پاف سنتی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. در این مقاله قرار است راهنمای خرید پاف را ارائه کنیم و راجع به انواع پاف مثل پاف عروسکی، کاربرد و قیمت آن صحبت کنیم.

پاف چستر

پاف چیست؟

معنی پاف در حقیقت یک نشیمن کوتاه، نرم و سبک است. خیلی‌ها پاف را یک نوع کوسن بزرگ و تپل توصیف می‌کنند. پاف یک مبل بدون تکیه‌گاه است و عموماً به‌عنوان صندلی، نیمکت، زیرپایی، چهارپایه و میز به کار می‌رود.

در برخی مدل های پاف، محلی برای ذخیره‌سازی وجود دارد. به این معنا که درون پاف خالی است تا بتوانید وسایلی را درون آن قرار دهید. در این مدل های پاف، قسمت رویی پاف قابل برداشتن است.

خرید آنلاین پاف

تفاوت پاف و اتومان

در اگرچه پاف و اتومان از دیدگاه کاربردی و دکوراسیون تقریباً مشابه هستند، اما تفاوت‌هایی هم میان پاف و اتومان وجود دارد. پاف ها عموماً جمع‌وجورتر هستند و فضای کمتری نیاز دارند. پایه و فضای صندوقچه مانند ندارند و ابعاد کوچک‌تری دارند. حالت پفی پاف ها از اتومان ها بیشتر است.

پاف و اتومان را از نظر میزان راحتی نیز می‌توان تشخیص داد. پاف یک حجم پف‌دار و راحت است و شبیه یک بالشتک بزرگ است درحالی‌که اتومان ها حالت رسمی‌تری دارند و راحتی زیادی ندارند. زیرا هدف از طراحی اتومان ها تعبیه فضایی در درون آنهاست.

کاربردهای پاف

پاف ها کاربردهای فراوانی دارند و در هر منزلی خیلی زود به یک عضو پرکاربرد و حتی ضروری تبدیل می‌شوند. این تپل‌های دوست‌داشتنی علاوه بر اینکه جنبه تزیینی و زیبایی منزل دارند، موارد استفاده زیادی هم دارند که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

 استفاده از پاف به‌ عنوان صندلی

خیلی از افراد نشستن بر روی یک صندلی با رویه نرم و لطیف را به نشستن بر روی صندلی‌های چوبی خشک ترجیح می‌دهند. پاف در اینجا بهترین گزینه است. همچنین گاهی پیش می‌آید که شما مهمان دارید و صندلی و مبل‌های خانه برای نشستن همه افراد خانه کافی نیست. داشتن چند پاف ساده که با رنگ مبلمان شما هماهنگ هستند، کمک بزرگی به شما می‌کند.

معنی پاف

استفاده از پاف به‌ عنوان زیرپایی

یکی از مهم‌ترین استفاده‌هایی که می‌توان از پاف کرد، استفاده از آن به‌عنوان زیرپایی است. این نوع از پاف ها دارای ارتفاعی مناسب برای قرارگرفتن در مقابل مبلمان و قرارگرفتن پا بر روی آن هستند. وزن این مدل از پاف ها سبک است و باعث می‌شود به‌راحتی جابه‌جا شوند و در مقابل مبل‌های مختلف قرار بگیرند.

استفاده از پاف برای ایجاد تعادل بصری در دکوراسیون

در بسیاری از موارد، دکوراسیون داخلی در منزل دارای خطوط سخت و شکسته است که در اینجا پاف به کمک ما می‌آید و این خطوط شکسته و سخت را نرم می‌کند. وجود پاف هماهنگ با سبک خانه در خانه‌هایی که صندلی و میز و مبلمان کلاسیک دارند نیز تعادل به وجود می‌آورد و نقوش روی پاف نیز می‌تواند هماهنگی و تعادل وسایل خانه را به نهایت خود برساند.

پاف عروسکی

استفاده از پاف به‌ عنوان فضای ذخیره‌سازی

در گذشته گنجه‌ها و کمدها فضایی برای قراردادن وسایلی بودند که همیشه به آنها نیاز نیست و در دکوراسیون منزل جایی ندارند. امروزه با وجود فضای داخل پاف ها، حجم‌هایی جعبه‌مانند به فضای ذخیره‌سازی افراد اضافه شده است. با داشتن پاف های صندوق دار، به‌راحتی می‌توانید وسایل اضافی و یا لوازم خاص مانند اسباب‌بازی‌های کودک یا حتی ابزار کار خود را درون آن جاسازی کنید و فضای خانه را از شلوغی و درهم‌ریختگی نجات دهید.

استفاده از پاف به‌ عنوان صندلی میز آرایش

صندلی میز آرایش باید راحت، کم‌ارتفاع و مناسب برای فرورفتن در زیر میز آرایش باشد. شما می‌توانید از پاف های مختلف برای قراردادن کنار میز آرایش خود استفاده کنید. سبک بودن و وجود طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون پاف ها باعث شده است میزان خرید اینترنتی پاف برای میز آرایش افزایش یابد.

پاف فلزی

استفاده از پاف به‌ عنوان میز عسلی

پاف های جلو مبلی تنها به‌عنوان زیرپایی قابل‌استفاده نیستند؛ بسیاری از پاف ها به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که سطح آنها تخت است و مناسب قراردادن اشیا و وسایل روی میزهای عسلی هستند. مدل های خاصی از پاف ها هستند که در اندازه‌های بزرگ طراحی می‌شوند و حالت اتومان دارند. این پاف های بزرگ می‌توانند به‌عنوان میز اصلی پذیرایی به کار روند.

انواع پاف

همان‌طور که گفتیم، پاف انواع مختلفی دارد، از پاف تخت و پاف صندوق دار گرفته تا پاف های سنتی و پاف جلو مبلی. مهم هدف شما از خرید پاف است که کاربرد آن را مشخص می‌کند و در انتخاب مدل پاف به کمک شما می‌آید. در ابتدا بهتر است انواع مختلف پاف را بشناسید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. در اینجا مدل های مختلف پاف را معرفی می‌کنیم:

پاف ارزان

پاف جلو مبلی

یکی از مدل‌هایی که اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است، پاف جلو مبلی است. به دلیل شکل ظاهری و ساختاری که این پاف ها دارند، هم می‌توان از آنها به‌عنوان مبل استفاده کرد و هم می‌توان به‌عنوان زیرپایی و حتی میز عسلی آنها را استفاده کرد. البته بهتر است بدانید که پاف های خیلی نرم را نمی‌توان به‌عنوان میز به کار برد، اما اگر پاف به شکلی طراحی شده باشد که مناسب استفاده به‌عنوان میز باشد، برای خانواده‌هایی که فرزند خردسال دارند انتخاب خیلی خوبی است و فضای منزل را نیز زیباتر خواهد کرد.

انواع پاف

پاف تخت یا پاف نیمکتی

یکی دیگر از مدل های جذاب پاف، مدلی است که به نام پاف نیمکتی نیز معروف است. این پاف ها که مخصوص اتاق‌خواب هستند، به دلیل ظاهر خود شبیه نیمکت به نظر می‌رسند. سطح این پاف ها بسیار نرم و لطیف است و عموماً در پایین تختخواب قرار داده می‌شود. پاف اتاق‌خواب ظاهری زیبا و دلنشین به اتاق‌های کوچک و بزرگ می‌دهد و یک انتخاب عالی برای زوج‌های جوان است.

پاف و صندلی

پاف استوانه ای

پاف های استوانه ای به‌عنوان مکملی برای مبل‌ها به کار می‌روند و یک گزینه عالی برای دراز کردن پاها وقتی که روی مبل نشسته‌اید به‌حساب می‌آیند. خودتان تصور کنید، چه چیزی بهتر از اینکه وقتی روی مبل راحتتان لم داده‌اید و تلویزیون تماشا می‌کنید، پاهایتان نیز روی یک سطح نرم و بالشت مانند قرار بگیرند؟ پاف استوانه ای را می‌توان با هر رنگ و جنسی تطبیق داد و بهترین هماهنگی را میان مبل و پاف به وجود آورد.

قیمت پاف

پاف سه پایه چوبی

یکی از مدل های بسیار پرکاربرد که به‌عنوان زیرپایی جلوی مبل هم استفاده می‌شود، پاف سه پایه است. معمولاً پایه‌های این پاف های کوچک از جنس چوب است و پارچه آن طرح‌های رنگارنگ و درخشنده دارد.

خرید اینترنتی پاف

پاف با پایه فلزی

بر خلاف چیزی که همه ما از پاف سراغ داریم یعنی پاف های کوتاه با پایه چوبی، پاف های با پایه‌های فلزی و ارتفاع بیشتر هم می‌توانند جذاب و قابل‌توجه باشند. پاف های فلزی برای مکان‌هایی با طراحی دکوراسیون مدرن و جوان‌پسند مناسب هستند.

تفاوت پاف و اتومان

پاف بدون پایه

اگرچه بیشتر پاف ها دارای پایه هستند، اما پاف های بدون پایه نیز این روزها طرفداران مخصوص به خود را پیدا کرده‌اند. این پاف ها به‌عنوان میز عسلی و زیرپایی نیز کاربرد دارند و اگر فضای داخلی آنها برای قراردادن وسایل طراحی شده باشد، پاف های صندوق دار نامیده می شوند. پاف های بدون پایه یا پاف های صندوق دار ساختار ساده‌ای دارند به همین دلیل حتی در منزل هم امکان ساخت آنها وجود دارد.

پاف صندوق دار

 

پاف حصیری

همان‌طور که از اسم این پاف مشخص است، پاف حصیری پافی است که جنس بدنه اصلی آن از حصیر است. این نوع پاف برای استفاده در دکوراسیون‌هایی که سبک خودمانی و دنج دارند مناسب است. و همچنین با سبک‌های بوهمیان، روستیک و خاورمیانه‌ای خیلی راحت هماهنگ می‌شود. پاف های حصیری در دو نوع پایه‌دار و بدون پایه تولید می‌شوند و اغلب گرد هستند اما مدل های مربعی آنها نیز موجود است.

کاربرد پاف

پاف چستر

لمسه‌دوزی بر روی تمامی سطوح دکوری و مخصوص نشیمن مانند مبل زیبا و چشمگیر است. اگر این لمسه‌دوزی بر روی پاف انجام شده باشد، زیبایی آن را دوچندان می‌کند. لمسه کاری جزو جزئیات کلاسیکی است که علاوه بر زیبایی، راحتی بیشتر را به پاف چستر اضافه می‌کند و مدرنیته و کلاسیک بودن را ترکیب می‌کند.

پاف سنتی

پاف سنتی

یکی از پر طرف‌دارترین پوف ها، پاف سنتی است. این پاف ها دارای طرح‌های سنتی از قبیل طرح کاشی‌های قدیمی و یا نقوش اسلیمی هستند. برخی از پاف ها نیز دارای طرح‌های فرشینه مانند پاف گبه، پاف گلیم و پاف جاجیم هستند. از این پاف های سنتی می‌توان برای تعادل بخشیدن به دکوراسیون منزل استفاده کرد. همچنین این پاف ها مناسب مکان‌هایی مانند رستوران‌ها و اقامتگاه‌های سنتی و سراهای بوم‌گردی هستند.

پاف جلو مبلی

راهنمای خرید پاف

در این بخش نکاتی برای خرید پاف به‌صورت اصولی بیان می‌کنیم. تا با رعایت این نکات، خریدی بهینه و رضایت‌بخش را تجربه کنید. تفاوتی ندارد که به خرید آنلاین پاف علاقه دارید. و دوست دارید خرید اینترنتی پاف را تجربه کنید. و یا مایل هستید که به‌صورت حضوری خرید کنید و همه جزئیات را از نزدیک بررسی کنید. در هر دو حالت نیاز دارید نکاتی را پیش از اقدام به خرید پاف در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی دقیق‌تر این نکات می‌پردازیم:

نکات خرید پاف

در ادامه نکات مهمی را که باید برای خرید صندلی و پاف رعایت کنید را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

کاربرد پاف را در نظر بگیرید

قبل از اینکه به خرید پاف اقدام کنید، بهتر است تصمیم بگیرید که از پاف چه استفاده‌ای می‌خواهید بکنید. آیا قصد دارید از آن به‌عنوان یک میز عسلی و یا زیرپایی استفاده کنید؟ و یا به یک صندلی اضافی برای زمانی که مهمان دارید نیاز دارید؟

اگر قصد دارید از پاف به‌عنوان میز عسلی استفاده کنید، بهتر است پاف هایی با سطح صاف و ساختار منسجم و محکم را انتخاب کنید. درصورتی‌که به یک زیرپایی نیاز دارید، بهتر است پاف های کوتاه‌تر را انتخاب کنید. اگر قرار است بر روی پاف وسایل سنگین بگذارید، بهتر است به سمت خرید اتومان بروید. چنانچه به یک نشیمن یا صندلی نیاز دارید، سعی کنید پاف های بلندتر را مدنظر قرار دهید.

پاف چیست

بودجه خرید پاف را مشخص کنید

امروزه طیف وسیعی از سبک‌ها و مدل های پاف توسط تولیدکنندگان ساخته شده و در بازار عرضه می‌شود، به همین دلیل، یکی از ساده‌ترین و عینی‌ترین معیارها برای خرید آن، قیمت پاف است.

معمولاً پاف ارزان‌قیمت، کیفیت بسیار بالایی ندارد و ممکن است خیلی زیاد عمر نکند اما این به این معنی نیس که هر پاف گران قیمتی باکیفیت نیز هست. در حالت کلی پیشنهاد می‌کنیم از خرید پاف هایی باقیمت‌های خیلی خیلی کم و خیلی خیلی زیاد پرهیز کنید و سعی کنید تولید کنندگان و فروشندگان مطمئن و باانصاف را بیابید. چیزی که قیمت پاف را مشخص می‌کند، کیفیت است.

خرید پاف

در خرید پاف، سبک و دکوراسیون خانه را در نظر بگیرید

بسیاری از افراد بدون درنظرگرفتن سبک چینش و رنگ غالب منزل، به‌اشتباه اقدام به خرید پاف به‌صورت اینترنتی یا حضوری می‌کنند. بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که سبک و رنگ پاف باید مناسب سبک و دکوراسیون منزل یا اتاق‌خواب باشد. به طور مثال برای یک مبلمان کلاسیک، بهتر است یک پاف زیرپایی کلاسیک خریداری شود. درحالی‌که برای خانه‌هایی با سبک مینیمالیسم، پاف های ساده مکعبی مناسب‌تر هستند.

اگر کودک یا حیوان خانگی دارید در خرید دقت کنید

درصورتی‌که حیوان خانگی یا فرزند خردسال دارید، بهتر است پافی را انتخاب کنید که دوام و ماندگاری خوبی داشته باشد. و جنس رویه آن از استحکام کافی برخوردار باشد. همچنین در انتخاب رنگ پاف خود دقت کنید. کودکان و حیوانات خانگی ممکن است رویه پاف را کثیف کنند و یا به آن آسیب بزنند؛ بنابراین در انتخاب خود دقت کنید.

پاف حصیری

جمع بندی

در این مقاله یاد گرفتیم که پاف چیست؛ انواع پاف و کاربردهای پاف را شناختیم. و نکات مهم خرید پاف را نیز بررسی کردیم. قصد شما از خرید پاف هرچه که باشد، بهتر است کیفیت پاف و سبک دکوراسیون منزل خود را در نظر بگیرید. و سپس انتخاب درست داشته باشید. اگر کودک یا حیوان خانگی دارید، توصیه ما این است که مدل پاف خود را مناسب با شرایطتان انتخاب کنید. تا بهترین کاربرد را برای شما داشته باشد. همچنین اگر به یک کمد یا کشوی کوچک نیاز دارید، می‌توانید با خرید پاف های صندوق دار یک فضای مناسب با ظاهری زیبا به خود هدیه دهید.

فروشگاه اینترنتی مس و تس مجموعه کاملی از لوازم خانه را برای فروش اینترنتی در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می توانید لوازم مورد نیاز خود مثل انواع پاف و صندلی از بین مدل‌های متنوع برندهای معتبر خریداری کنید. شما می‌توانید با خرید از فروشگاه آنلاین مس و تس یک خرید ارزان قیمت و باکیفیت را تجربه کنید.